26.03.2009 Test pneumatik

Čtrnáctideník Auto tip přináší ve svém sedmnáctém čísle článek s testem věnovaným ekologicky šetrným pneumatikám. Zde představujeme výtah z tohoto testu.


Dnes už asi každý ví, že pneumatiky ovlivňují spotřebu automobilu. Proto je také více než vhodné na jaře včas přezouvat. To ještě jistě včas připomeneme, ale nyní se test časopisu Auto Tip zaměřil přímo na ekologické pneumatiky – tedy pneumatiky konstruované pro nižší spotřebu. Do testu byly zařazeny pneu Michelin Energy Saver, Continental EcoContact 3, Fulda EcoControl, Firestone Firehawk TZ200, Pirelli Cinturato P6, Nokian H, Kenda Komet SPT-1 a jako referenční zástupce byla vybrána výtečná Dunlop SP Sport Fastresponse.


Nižší spotřeby při použití ekologických pneumatik je dosahováno pomocí snižování valivého odporu a tím i plochy, která přichází do styku s vozovkou. Z toho pak plyne, že ekologické pneumatiky mohou mít horší vlastnosti při brzdění na mokru a rychleji přecházejí do akvaplaninku. Při testu pneu se tedy porovnávalo snížení spotřeby a právě tato rizika.


Absolutním vítězem testu byl Michelin, který je schopný ušetřit 0,3l paliva na 100km, zároveň však (jak je u této značky obvyklé) stojí o cca 30% více než je průměrná cena ostatních modelů. V redukci akvaplaninku zvítězil a v brždění za mokra se velmi dobře umístil Continental, který naleznete v naší nabídce.

pneumatika Continental ContiecoContact
Continental EcoContact 3 Asymetrický dezén zaručující skvělou brzdnou dráhu, výborné proti akvaplaninku!

pneumatika Fulda Ecocontrol
Za zmínku stojí určitě i Fulda, který v úspornosti jen těsně zaostal za vítězem – jedná se o pneumatiku s výborným poměrem cena/hodnocení v testu.

pneumatika Dunlop Fastresponse
Ostatní „ekologické“ pneumatiky bychom spíše nedoporučili, neboť nijak nepřevyšovaly referenční pneumatiku a v brzdění a akvaplaninku většinou zaostávaly. Tím se zároveň potvrdila výborná kvalita pneumatik Dunlop (nejprodávanější značka našeho obchodu).

Specifikace testu: testovaný rozměr 195/65 R15, jezdilo se v Německu na mokré dráze Contidrom vozem VW Golf. Spotřeba paliva byla měřena průtokoměrem a brždění se testovalo z rychlosti 100km/hod.
Na závěr bychom rádi poděkovali časopisu Auto tip za tento test. Zajímavé pro příští test by byla určitě i rychlost opotřebení pneumatik. Dobrou volbu všem při výběru nových pneumatik přeje.Tým Pneu360ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist