19.09.2014 Hvězda zimy 2014 - Michelin Alpin 5

Po velkém úspěchu Michelin Alpin A4 si pro sezónu 2014 připravila společnost novinku Michelin Pilot Aplin 5. Na základě vědeckých výzkumů začali výrobci refklektovat mírnější evropské zimy a také fakt, že většina nehod se v Evropě stává na suchých / mokrých silnicích ale pouze 8% na sněhu nebo ledu. Představili proto pneumatiku, které vyniká v přilnavosti na suchu i mokru při zachování dobrých záběrových vlastností.

Alpin 5 má hluboký směrový dezén, který je o 17% vyšší než u předchozí generace a díky směrovým blokům vytváří pneumatika při kontaktu se sněhem efekt ozubeného kola. Navíc boční drážky odvádějí pryč vodu a snižují tak riziko aquaplaningu.

Pneumatika je vyráběna ze speciální směsy pryže s velkým množství siliky a navíc s funkčními elastometry, díky tomu je směs stejnoměrnější. Pneumatika má dobrou přilnavost na mokrém a zasněženém povrchu, přitom ale zachovává velmi vysokou energetickou účinnost.

A navíc, pneumatika je velmi tichá a to i při vyšších rychlostech.
ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist