23.03.2012 Kontrola letních pneumatik

Obrázek Zima sice ještě úplně neskončila, ale na přípravu vozidla na léto je s oteplením ten správný čas. Kromě pořádného omytí auta od posypové soli a jiných nečistot, vyvětrání a vyčištění interiéru určitě každý motorista řeší obutí na letní pneumatiky. Proto nebude na škodu připomenout si pár zásad, které je dobré při přezouvání na letní pneu dodržet.

Optická kontrola pneumatiky

První kontrola letních pneu je optická. Všechny pneumatiky prohlédneme a zkontrolujeme, zda nemá v sobě nějaké rýhy, poškozené bočnice, vyboulení nebo jiné deformace. Pneumatiky také očistíme od prachu, vyndáme z nich nežádoucí tělesa jako jsou kamínky, různé úlomky apod.

Kontrola dezénu

Než se vydáte do pneuservisu, aby vám přezuli zimní pneumatiky za letní, je dobré si zkontrolovat vzorek na pneumatikách. Hloubka dezénu by neměla být nižší než 1,6mm. K měření použijte měřidlo na pneumatiky. Některé moderní pneumatiky mají tzv. Kontrolní body, díky kterým můžete vidět opotřebování pneumatiky pouhým okem. Čím větší vzorek na pneumatice, tím jsou kvalitnější jízdní vlastnosti vozu.

Kontrola tlaku

Máte-li vzorek v pořádku, je dobré zkontrolovat u pneumatik jejich tlak. Správnou hustotu pneumatik udává každý výrobce vozidla a naleznete jí většinou na nalepeném štítku na vnitřní straně předních dveří. Tlak se měří hustoměrem. Naměřené údaje porovnáme s hodnotami od výrobce a pneumatiky buď dofoukneme nebo upustíme.

Pokud jste po zimě shledali u svých pneumatik nějaké nedostatky a potřebujete pořídit nové, připravili jsme pro Vás test letních pneumatik pro sezónu 2012. Neváhejte a vyberte si včas pro svůj vůz to nejlepší. Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás .
ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist