30.06.2011 Nezapomeňte si před dovolenou zkontrolovat stav vašich pneu!

Obrázek Blíží se doba letních dovolených a spousta z nás se na ni chystá vlastním vozem. Tento způsob dopravy je výhodný v mnoha směrech. Aby však byla vaše cesta bezpečná, je nutné se na ni předem pečlivě připravit. V předstihu je důležité zkontrolovat několik základních parametrů. Prvním parametrem je tlak vzduchu v pneumatikách. Nna vnitřní straně víčka palivové nádrže nebo v prostoru dveří řidiče najdete doporučené hodnoty tlaku vzduchu v pneu. Výrobce většinou uvádí rozdílné hodnoty pro zatížené a nezatížené vozidlo – nezapomínejte, že na dovolenou většinou vyrážíte ve voze přeplněném nejen lidmi, ale i zavazadly. Tlak musíte také kontrolovat tzv. za studena. Podhuštěná pneumatika zkracuje životnost pneumatik a řidič může nad vozem také snadno ztratit kontrolu. Většina motoristů zapomíná kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách také po dojetí do cíle. Nezapomínejte, že tlak vzduchu v pneumatice může také ovlivnit horko, anebo cestování na dlouhé vzdálenosti. V průběhu roku by se měl tlak v pneumatikách kontrolovat minimálně jednou za měsíc. Pneumatiky nesmí být přehuštěné. Když máte zahřáté pneumatiky, tlak vzduchu vzroste přibližně o 0,3 baru. Nepřehušťujte tedy své pneumatiky. Jestliže nafouknete pneu na maximum, ucítíte každý náraz a každou nerovnost na silnici. Navíc může lehce prasknout. Před jízdou na dovolenou nezapomeňte také zkontrolovat hloubku dezénu u letních pneumatik, která musí být min. 3 mm. Nižší hloubka dezénu letních pneumatik výrazně zvyšuje riziko vzniku aquaplaningu.

Pokud si nejste jisti, zda dokážete pneumatiky zkontrolovat správně, nebojte se navštívit pneuservis. Odborníci vám poradí s případnými vybouleninami na bočnici, s trhlinkami a předměty zabodnutými v dezénu pneumatiky. Pokud tzv. předprázdninovou kontrolu pneu nepodceníte, vaše jízda bude bezpečnější, komfortnější a ekologičtější. Přejeme vám příjemně strávenou dovolenou a cestování bez nehod!
ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist