Aktuality

09.12.2014 Senzory pro kontrolu tlaku v pneumatikách

Stejně jako před pár lety začala platit vyhláška o povinnosti mít zimní pneumatiky, tak Od 1. listopadu 2014 platí nová směrnice EU pro systémy kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pro všechna nově přihlášená vozidla. Pokud si tedy budete kupovat nový vůz, měl by TPMS mít již integrovaný.

Pokud se bojíte, že u starších aut budete muset investovat a nechat si u auta zařídit systém kontroly tlaku, můžete být v klidu. Dodatečná montáž systému kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách (TPMS) není nutná.

Systém kontroly tlaku v pneumatikách může být realizován dvěma způsoby:

Přímý měřící systém

Přímý měřící systém snímá tlak vzduchu pneumatiky a odesílá jej vysílačem do řídící jednotky vozidla. Můžete pak sledovat buď aktuální hodnoty, nebo být upozorněn jen v případě poklesu tlaku. Záleží na výrobci. Přímý systém bývá velmi přesný a měří každou pneumatiku.

Nepřímý měřící systém

Nepřímý systém nebývá tak přesný. Zde se sledují senzory ABS a rychlost otáčení každého kola. U nepřímého systému sledují senzory ABS a trakce rychlost otáčení každého kola. Když je tlak v pneumatice nižší, projeví se většinou v rychlosti otáčení pneumatiky

Výhody a nevýhody

Přímý systém má výhodu velmi přesného měření. Nevýhodou však je, že provoz je finančně náročnější. Při přezouvání kol je třeba dávat pozor a případně vyměnit baterii senzoru nebo seřídit. Nepřímý je naopak méně přesný, ale méně finančně náročnější, protože nepoužívá senzory umístěné v pneumatikách.

Montáž pneumatik

S tímto novým měřícím systémem nastává otázka, zda si mohu pneumatiky namontovat sám? U běžných kol, pokud je máte na discích, jste si mohli pneumatiky vyměnit sami. Při výměně pneumatik na disku, je již potřeba odborného servisu, kvůli bezpečnosti, správnému upnutí kol a jejich vyvážení.

S měřícími systémy TPMS jsou nové požadavky při výměně pneumatik:

 • údržba a kontrola ventilu a těsnění kvůli zamezení nadměrného opotřebení senzoru
 • U nových pneumatik: spárování senzorů s vozidlem v případě použití nových senzorů (nové identifikační číslo senzoru) nebo při změně pozic kol a tím pádem i senzorů, zajištění správné komunikace mezi senzorem a jednotkou TPMS
 • Při výměně pneumatik je nutné zkontrolovat stav baterie senzorů

10.10.2014 Testy zimních pneu 2014 - vítězové a poražení

Máme k dispozici výsledky testů zimních pneumatik pro běžné použití ve standardních rozměrech. Testováno bylo na 205/55 R16 - klasický rozměr (Octavia, Golf, Mondeo).

 

Vítězové testu 2014:

 1. Continental WinterContact TS850 (TS850 P)
 2. Michelin Alpin 5
 3. Bridgeston Blizzak LM001
 4. Dunlop SP Winter Response 2

 

Dobrý výkon / vyvážená cena:

 1. Dunlop Winte Sport 4D
 2. Kleber Kristal HP2
 3. Fulda Kristall Montero 3

 

S žádnou z těchto pneumatik chybu neuděláte, všechny testem bez problémů a zajistí vám klidnou a bezpečnou jízdu.

Přejeme hodně příjemných zážitků s cetováním v zimní sezóně 2014.

Kompletní výsledky testů - Zimní Pneu 2014

24.09.2014 Continental TS 850P - absolutní výkon

Pneumatika na kterou čekali všichni milovníci zimních sportů je tady. V produktové řadě nahrazuje TS830P a je postavená na stabilních základech aktuální Contitnetal TS850, která v loňských zimních testech zvítězila kde se dalo. Připomínáme, že TS 850 je pneumatika vhodná spíše pro klidnější podmínky a standardní cestování. TS 850 P (performance) je určena pro sportovní jízdu.

Pokud porovnáte předešlý model TS 830P a TS 850P uvidíte zlepšení téměř všude. Zlepšení ve spotřebě a přesvědčivější chování na suchém, mokrém i sněžném podkladě. Continental přinesl zlepšení také ve tvaru drážek a bočním vedení a ještě tak vylepšil chování pneumatiky, které oceníte obzvláště při sportovní jízdě v zimních měsících.

Pneumatika Contitnental TS 850 P je určená pro sportovní a výkonné vozy. Vyrábí se ve velikostech 16'' - 22''. Pro větší zátěž je také ve variatně Continental TS 850 P SUV. Bez debat můžeme konstatovat, že se jedná o jednu z nejlepších pneumatik pro zimní sezónu 2014/2015 a konkurenta budete hledat jenom těžko.

 

TS 850 P Kupujte a více informací zde!

19.09.2014 Hvězda zimy 2014 - Michelin Alpin 5

Po velkém úspěchu Michelin Alpin A4 si pro sezónu 2014 připravila společnost novinku Michelin Pilot Aplin 5. Na základě vědeckých výzkumů začali výrobci refklektovat mírnější evropské zimy a také fakt, že většina nehod se v Evropě stává na suchých / mokrých silnicích ale pouze 8% na sněhu nebo ledu. Představili proto pneumatiku, které vyniká v přilnavosti na suchu i mokru při zachování dobrých záběrových vlastností.

Alpin 5 má hluboký směrový dezén, který je o 17% vyšší než u předchozí generace a díky směrovým blokům vytváří pneumatika při kontaktu se sněhem efekt ozubeného kola. Navíc boční drážky odvádějí pryč vodu a snižují tak riziko aquaplaningu.

Pneumatika je vyráběna ze speciální směsy pryže s velkým množství siliky a navíc s funkčními elastometry, díky tomu je směs stejnoměrnější. Pneumatika má dobrou přilnavost na mokrém a zasněženém povrchu, přitom ale zachovává velmi vysokou energetickou účinnost.

A navíc, pneumatika je velmi tichá a to i při vyšších rychlostech.

09.04.2014 Testy letních pneumatik pro rok 2014

Na stránce Testy pneumatik 2014 jsme zveřejnili výsledky z testování pneumatik pro aktuální letní sezónu.

Podobně jako v zimních testech si prvenství vysloužila snačka Continental se svou pneu Continetal ContiPremium Contact 5. Druhé a třetí místo pak obsadily pneumatiky Pirelli P7 Cinturato a Dunlop Sport BluResponse.Vítězové podle disciplín:

Suché silnice:

Continental Sport Contact 5

Mokré silnice:

Michelin Primacy 3

Dunlop SportMaxxRT

Nejmenší spotřeba paliva:

Goodyear EfficientGrip Performance

Největší komfort:

Fulda SportControl


22.10.2013 Životnost nových pneumatik

V posledních letech se v období sezonního přezouvání pneumatik pravidelně objevují mezi řidiči diskuze o stárnutí pneumatik a životnosti nových pneumatik. Hlavní neznámou pro většinu z nich je, do jakého data výroby lze novou nepoužitou pneumatiku považovat za “novou”. Zásadním sdělením pro všechny řidiče je skutečnost, že neexistují žádná oficiální vědecká ani technická data, jež by jasně stanovovala maximální stáří nové, nepoužité pneumatiky. Prodejci pneumatik však musí dodržovat důležitou podmínku, že nové pneumatiky je nutné řádně skladovat.

„Setkáváme se občas s řidiči, kteří odmítají nakupovat nové pneumatiky vyrobené před rokem či dvěma lety. Své chování následně odůvodňují tvrzením, že pneumatiky považují za staré. Jedná se však o mylný názor. Stanovisko společnosti Goodyear je takové, že by neměla být stanovena žádná konkrétní životnost pneumatik, protože neexistují vědecká nebo technická fakta, na základě nichž by bylo možné určit jakoukoli minimální či maximální životnost osobní nebo nákladní pneumatiky. U renomovaných prodejců lze proto zakoupit bez obav pneumatiky i se starším datem výroby,“ říká Lenka Majková, Marketing Specialist společnosti Goodyear Dunlop. Toto stanovisko sdílí se společností Goodyear Dunlop také Evropská technická organizace výrobců pneumatik a ráfků (ETRTO) i americká Asociace gumárenských výrobců (RMA), jelikož ani podle nich neexistují jakákoli relevantní data k této problematice.

ETRTO uvádí ve své oficiální publikaci mimo jiné doporučení týkající se skladování pneumatik, duší a ráfků. Dokument neobsahuje informace o maximálním stáří nové pneumatiky, nýbrž se soustředí především na pravidla správného skladování, mezi něž se řadí ochrana před vysokými teplotami, výraznými změnami teplot, vlhkostí, ozónem, ultrafialovým zářením, kontaktem s tuky či agresivními chemikáliemi. “Pneumatiky společnosti Goodyear jsou vyráběny v souladu s předpisy ETRTO, díky čemuž jsou velmi odolné vůči přirozenému stárnutí,” dodává Lenka Majková.

Pokud bychom přesto hledali časové vymezení, do jakého data výroby lze pneumatiky považovat za nové, bylo by jej možné najít například v britské normě BS AU 50. Ta říká, že pneumatiku lze označovat za novou, byla-li vyrobena nejvíce před 6 lety. Národní asociace distributorů pneumatik (NTDA) v této souvislosti uvádí jen 5 let od data výroby. Německé asociace gumárenského průmyslu, výrobců a prodejců pneumatik rovněž tvrdí, že pneumatiky se označují za nové, pokud neuplynulo více než 5 let od data jejich výroby. Za pozornost však stojí i skutečnost, že žádný z dokumentů zmíněných organizací neříká, že po této době pneumatiky nesmějí být prodávány nebo nejsou vhodné ke svému účelu.

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 69 000 pracovníků a své výrobky vyrábí v 52 závodech ve 22 zemích světa. V inovačních centrech v Akronu, Ohio a v Colmar-Berg, Lucembursko jsou vyvíjeny nejmodernější výrobky a služby, které stanovují technologické a výkonnostní standardy pro celé odvětví. Inovace společnosti Goodyear, která byla založena v roce 1898, stanovují automobilové standardy již více než 100 let.

www.goodyear-cz.cz

02.10.2013 Král zimní sezóny Continental TS 850

Předchozí řada pneumatik WinterContact pneumatiky TS 830 je mnohonásobný vítěz srovnávacích testů. Tato populární pneu je nahrazena Continental WinterContact TS850 a ta je ještě lepší.

Excelovala v 5 na sobě nezávislých testech zimních pneumatik mezi  roky 2012-2013. Podává perfektní výsledky ve všech testovacích disciplínách (vlhko, sucho, sníh). Optimálně vyvážené vlastnosti. Jedinou oblastí kde byla poražena svými konkurenty byl rozbředlý sníh. Jedná se o skutečnou hvězdu zimních pneumatik která nemá konkurenci, minimálně pro rozměry 16'' a menší. Vyhrává co se dá a zákazníci ji hodně kupují. Jedinou nevýhodou je její vyšší cena, která se ale jistě vrátí ve velké výdrži a skvělých jízdních vlastnostech.

30.09.2013 Alu kola - novinky zima 2013/2014

I pro letošní sezónu připravili výrobci nové typy alu disků. Všechny naše disky jsou homologovány pro provoz v ČR a jsou dodávány včetně příslušentsví vhodného pro váš vůz. Z novinek doporučuji Dezent TB nebo TB dark určený speciálně pro vozy BMW. Dezent TD (i ve variantě dark) pro Octavii III a menší SUV. Nebo Dezent TE (TE Dark) pro velká SUV jako Porsche Cayenne, BMW X1, X3, X5 apod.

Zajímavou novinkou jsou alu kola od značky AEZ. Doporučuji si prohlédnout nádherná kola AEZ Reef (na obrázku). AEZ Bridge nebo AEZ Genua (Genua dark) vyrobená a homologovaná pouze pro vozy Audi. Od méně známých výrobců za pozornost určitě stojí Brock RC 26 v nádherném matném provedení (rozměry pro Octavia, Golf atd.)

04.09.2013 Zima 2013 - Co je v pneumatikách nového?

Přináším přehled největších trháků = nových dezénů pro zimní sezónu 2013. Nejvice očekávanou novinkou jsou z mého pohledu 2 prémiové pneumatiky a to:

Řidiče SUV a 4x4 potom potěší vynikající zimní pneu z rodiny Nokian - WR SUV 3. Novinka přináší lepší jizdní vlasnotsti a přitom zachovává veškeré výhody zimních pneu Nokian. My z Pneu360 přesto očekáváme že největší zájem ze strany řidičů bude o osvědčenou trojkombinaci z prémiového segmentu: Barum Polaris 3, Dunlop SP Winter Sport 4D a Goodyear UltraGrip 8 - na tyto pneu také nabízíme výrazné slevy.

10.04.2013 Novinky letní sezóny 2013

Vybíráte letní pneumatiky a chcete se vyhnout tomu, že za rok jednu gumu prorazíte a nebudete již moci sehnat novou do sady, protože už se nevyrábí? Vybírejte z dezénů pneumatik, které jsou novinkami 2013. U všech nových pneu naleznete u detailu produktu zelený štítek, označující novou pneumatiku. Pro letní sezónu jsme nově naskladnili například pneumatiky Goodyear EfficientGrip Compact, Fulda Sportcontrol, Dunlop Econodrive a také Pirelli P7 Blue Cinturato, která je zelenou úspornější variantou k dezénu Pirelli P7 Cinturato. Majitele dodávkových vozů potěší, že dezén Continental Vanco 2 je nahrazován novou pneu Continental ContiVanContact 100.

31.03.2013 Jaké pneumatiky uspěly v testech?

Potřebujete nové letní pneumatiky? Při výběru vhodných letních pneu pro váš vůz byste se neměli v nabídce pneu orientovat pouze podle ceny, ale zvážit i jiné parametry, jako jsou jízdní vlastnosti a parametry nově uváděné na štítcích. Pouze kvalitní pneumatika šetřící palivo vám zajistí bezpečnou a pohodlnou jízdu a potěší i vaší peněženku. Ve srovnávacím testu letních pneumatik pro sezónu 2013 vyhrála pneumatika Dunlop Sport BluResponse. Na mokré silnici měly tyto pneu absolutně nejkratší brzdnou dráhu ze všech testovaných. Na druhém místě obstála pneu Continental ContiPremiumContact 5, která nabízí komfortní svezení a dobrou odolnost proti aquaplaningu. Třetí příčku obsadila pneumatika Goodyear EfficientGrip Performace, která vyniká výsledky při brždění na suchém povrchu. Všechny testované pneu si můžete prohlédnout na stránce Testy letních pneu 2013.

05.03.2013 Tři novinky od Nokianu

Společnost Nokian Tyres pro letošní letní sezónu vyvinula hned 3 nové pneumatiky. Vysoce výkonná pneumatika Nokian zLine je vhodná pro sportovní vozy a dokáže okamžitě reagovat v zatáčkách. Nová vrstvená struktura pneu vyrobená pomocí nanotechnologie zaručuje skvělé vlastnosti pro rychlou jízdu. Další nová pneumatika je Nokian Line, která mistrně zvládá rychlé změny stavu silnice. Pneumatika poskytuje vynikající přilnavost i v případě, že jsou silnice kluzké. Poslední novinkou koncernu Nokian je pneu Nokian eLine, při jejíž výrobě byl brán ohled na životní prostředí. Pneu eLine je pro řidiče, kteří ocení nízkou spotřebu paliva a nižší emise výfukových plynů. Tato pneu zajišťuje nejlepší palivovou účinnost a přilnavoast na mokrém povrchu v daném oboru.

26.09.2012 Připravte se na zimu včas!

Ještě to tak nevypadá ale zima klepe na dveře. Nenechte se zaskočit prvními ranními mrazíky a vybírejte zimní pneumatiky již nyní. Nebudete si v případě nízkých teplot ničit letní gumy a nebudete ohrožovat bezpečnost svou ani dalších účastníků silničního provozu. Pro letošní  zimní sezónu 2012/2013 jsme naskladnily hned několik nových kousků.  Novinkou je pneumatika Goodyear UG8 Performance a dále Goodyear Ultra Grip+ SUV. Pozadu neuůstali ani v Continentalu a vyrobily pro letošní zimu nástupce pneumatiky Contintental TS830 P. Nový dezén je TS850, pro který byla použita speciální vysoce adhesivní směs, která zajistí vysoký výkon na sněhu po celou dobu životnosti pneumatiky. Nezahálel ani výrobce Michelin a přinesl na trh pneu Michelin Pilot Alpin PA4 GRNX, která šetří přirodu i vaši peněženku a pneu Michelin Latitude Alpin LA2, která je též se směsí GRNX.  Tak co, už víte, které pneu si letos koupíte?

17.09.2012 Pirelli - Winter Sottozero Serie 2

Vybíráte nové zimní pneu a přemýšlíte kterou značku a dezén zvolit? Pro letošní zimu si výrobce Pirelli přichystal hned několik novinek.  Dezén Winter Sottozero Serie 2 je zárukou nejlepších provozních vlastností na každém povrchu. Všechny tyto dezény – Pirelli Winter 270 Sottozero, Pirelli Winter 240 Sottozero i Pirelli Winter 210 Sottozero byly navrženy tak, aby aktivně reagovaly na mokrý asfalt a nízké venkovní teploty a s velkým úspěchem tak čelí jevu zvanému aquaplanning. Pneumatiky z této řady Winter Sottozero serie II zajišťují optimální jízdní vlastnosti pro podzimní a zimní stav vozovky – suchou, mokrou, zasněženou i zledovatělou. Dezén 240 a 210 se vyrábí v provedení Run Flat, čili jsou to dojezdové pneumatiky. Pneumatiky s označením RUNFLAT vám dovolé dojet až 80km po defektu a nemusíte tak vozit rezervní pneu. Tyto dojezdové pneu mohou mít pouze vozy vybavené systémem pro monitorování tlaku v pneumatikách.

09.09.2012 Nová zimní pneu Michelin Pilot Alpin PA4 GRNX

Nová zimní pneumatika od výrobce Michelin pro zimní sezónu 2012/2013 má název Michelin Pilot Alpin PA4 GRNX. Je určen pro nejvýkonnější sportovní vozy. Tato pneumatika má výrazně prořezaný dezén což dává pneumatice výrazně lepší brzdné vlastnosti a vynikající záběr na sněhu a chování na leduTechnologie Stabilgrip dodává pneumatice Michelin Pilot Alpin PA4 větší přilnavost na vozovce a přesné reakce na řízení. Pro výrobu této pneu byla použita směs 3. Generace HelioCompound – toto nové složení pryže zaručuje větší přilnavost na mokru, sněhu i ledu. Směs GRNX (Green X) zaručuje to, že je pneu šetrná k životnímu prostřeí a hlavně k vaší peněžence - šetří totiž palivo a tím i vaše výdaje na nákup benzinu.

04.09.2012 Štítky - energetická účinnost, ekologičnost, bezpečnost

Od listopadu 2012 by měly být všechny peu vyrobené po 1. Červenci 2012 označeny novým evropským štítkem, který poskytuje údaje o energetické účinnosti a ekologickém dopadu pneumatiky, ale poskytuje také údaje o její bezpečnosti prostřednictvím ukazatelů brzdění na mokru.

Valivý odpor je odpor, kterému pneumatika čelí při kontaktu s vozovkou. Pneumatika se při pohybu po vozovce deformuje, vytváří teplo a rozptyluje energii. Rozptýlená energii je valivý odpor pneumatiky. Menší valivý odpor znamená méně energie potřebné k udržení pohybu a tedy méně spotřebovaného paliva. Valivý odpor vozidla přispívá asi 20 % ke spotřebě paliva. Čím menší valívý odpor, tím úspornější pneu, tím nižší emise CO2. Rozdíl mezi pneumatikami třídy G a třídy A (kompletní sada 4 pneu) může snížit spotřebu paliva vozu až o 7,5 %.  Použitím pneumatik třídy A místo třdy G, tak může řidič ušetřit přes 7000,-Kč za dobu životnosti pneu.

Přilnavost na mokru znamená schopnost pneumatiky udržet se na vozovce při jízdě na mokrém povrchu. Pneumatiky s vynikající přilnavostí znamenají kratší brzdné vzdálenosti na mokré vozovce, lepší ovládání vozu na mokré vozovce a stabilnější zatáčení i ostré zatáčení na mokru. V případě brzddění na mokru může být rozdíl mezi pneumatikou třídy G a třídy A rozdíl až o 30 % kratší brzdná vzdálenost. U běžného osobního vozu jedoucího rychlostí 80 km/h to znamená až o 18 m kratší brzdnou vzdálenost.

Hlučnost je důležitý parametr pro životní prostředí. Rozdíl 3dB znamená nárůst hlučnosti pneumatiky na vozovce o 100 %. Miliony vozů vybavených tiššími pneumatikami mohou mít velký dopad na celkové emise hluku.

Pneumatiky mají výrazný vliv na celkový výkon vozidla, ale tyto tři štítky nám bohužel o pneumatice neřeknou vše. Je zde mnohem více bezpečnostních, výkonnostních a ekologických parametrů, které vývojáři pneumatik musejí brát v úvahu.

Zimní pneumatiky jsou vyvinuty pro výkon v zimních podmínkách, jako je sníh, led, mokrý a rozbředlý sníh při nízkých teplotách, a k zajištění vysoké úrovně bezpečnosti ve všech zimních podmínkách. Štítek neukazuje žádné kritérium specifické pro výkon v zimě.

28.03.2012 Nová Fulda EcoControl HP

ObrázekK novinkám v nabídce letních pneumatik pro rok 2012 patří i Fulda EcoControl HP. Tato novinka se vyznačuje vysokým výkonem a speciální technologií navrženou speciálně k ochraně životního prostředí. EcoControl HP má novou konstrukci, která přispívá ke snížení valivého odporu a odráží se na vysokém kilometrovém průběhu pneumatiky. Nová Fulda EcoControl HP podává skvělé výkony jak na suché, tak na mokré vozovce. Tři drážky vodu rozptylují velice efektivním způsobem, díky čemuž se snižuje riziko aquaplaningu. Nová směs, ze které je letní pneumatika vyrobená, zaručuje delší životnost a zkracuje brzdnou dráhu. Ekologickou pneumatiku, která šetří životní prostředí, si můžete koupit zde v našem e-shopu.

25.03.2012 Novinka mezi letními pneu -CONTINENTAL ContiPremiumContact 5

ObrázekDoba přezutí na letní pneumatiky se každým dnem blíží a my vám chceme představit novinku mezi letními pneumatikami. CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 s přehledem zvítězila v testu letních pneumatik pro sezónu 2012. CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 má nahradit úspěšný dezén ContiPremiumContact 2. Tato novinka je však vylepšena o několik prvků. Těšit se můžete z excelentního brzdného výkonu na suché i mokré vozovce. Díky vysokému kilometrovému výkonu a snížení valivého odporu, se jedná o velice ekonomickou pneumatiku. 3D hrany a lamelová technologie zaručují krátkou brzdnou dráhu. CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 je navíc velice tichá a bezpečná za všech podmínek.

23.03.2012 Kontrola letních pneumatik

Obrázek Zima sice ještě úplně neskončila, ale na přípravu vozidla na léto je s oteplením ten správný čas. Kromě pořádného omytí auta od posypové soli a jiných nečistot, vyvětrání a vyčištění interiéru určitě každý motorista řeší obutí na letní pneumatiky. Proto nebude na škodu připomenout si pár zásad, které je dobré při přezouvání na letní pneu dodržet.

Optická kontrola pneumatiky

První kontrola letních pneu je optická. Všechny pneumatiky prohlédneme a zkontrolujeme, zda nemá v sobě nějaké rýhy, poškozené bočnice, vyboulení nebo jiné deformace. Pneumatiky také očistíme od prachu, vyndáme z nich nežádoucí tělesa jako jsou kamínky, různé úlomky apod.

Kontrola dezénu

Než se vydáte do pneuservisu, aby vám přezuli zimní pneumatiky za letní, je dobré si zkontrolovat vzorek na pneumatikách. Hloubka dezénu by neměla být nižší než 1,6mm. K měření použijte měřidlo na pneumatiky. Některé moderní pneumatiky mají tzv. Kontrolní body, díky kterým můžete vidět opotřebování pneumatiky pouhým okem. Čím větší vzorek na pneumatice, tím jsou kvalitnější jízdní vlastnosti vozu.

Kontrola tlaku

Máte-li vzorek v pořádku, je dobré zkontrolovat u pneumatik jejich tlak. Správnou hustotu pneumatik udává každý výrobce vozidla a naleznete jí většinou na nalepeném štítku na vnitřní straně předních dveří. Tlak se měří hustoměrem. Naměřené údaje porovnáme s hodnotami od výrobce a pneumatiky buď dofoukneme nebo upustíme.

Pokud jste po zimě shledali u svých pneumatik nějaké nedostatky a potřebujete pořídit nové, připravili jsme pro Vás test letních pneumatik pro sezónu 2012. Neváhejte a vyberte si včas pro svůj vůz to nejlepší. Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás .

21.03.2012 LETNÍ PNEU NOVINKA HANKOOK K117 S1 Evo2

Obrázek Se zvyšujícími se venkovními teplotami se pomalu blíží doba přezutí na letní pneumatiky. Rozhodně byste ale s přezutím neměli zbytečně pospíchat. Podle zákona musíte mít obuté zimní pneu do konce března v případě, že je na silnicích vrstva sněhu, námraza či náledí, nebo se předpokládá, že by se během jízdy mohla sněhová vrstva či námraza na vozovce vyskytnout. Proto je lepší s letními pneumatikami raději nespěchat a řídit se zákonem. Letní pneu nasaďte až tehdy, jsou-li denní teploty vyšší než 15 stupňů Celsia. A jaké pneu pro letní sezónu vybrat? Novinkou pro rok 2012 jsou Hankook K117 S1 Evo2, které podávají vyvážený výkon za sucha i na mokré vozovce. I při zatáčení a ve vysokých rychlostech je skvěle ovladatelná a navíc šetří životní prostředí. Výkon na suchu je u této novinky maximalizován optimální tuhostí bloků. Hankook K117 S1 Evo2 je určená pro vyšší i střední třídu osobních automobilů. Společnost Hankook neustále přichází s inovacemi a úpravami, díky čemuž zajišťují zákazníkům pocit bezpečnosti a dynamiky při jízdě.

30.12.2011 L.A.Fuel

Picture

Sněžení, namrzlé cesty, tma před pátou a hlavně únava. To všechno zná asi každý řidič v zimním období, kdy není legrace udržet auto na silnici a při večerních návratech z celodenní lyžovačky také víčka od sebe. Energetické nápoje jsou plné cukru a kyselin, což není zdravé na zuby ani žaludek. Zkuste si na “Shellce” po cestě koupit balení energetických žvýkaček L.A.Fuel. Garantujeme dobití energie s okamžitým a dlouhodobým účinkem po několika minutách žvýkání. Žvýkačka v ústech navíc napomáhá lepšímu soustředění za volantem a vaše zuby budou zářit bělostí. Nenechte se ovlivnit únavou, žvýkejte L.A.Fuel !

20.10.2011 Povinnost použít zimní pneu - zákon č. 361/2000 Sb. ve znění novely č. 133/2011 Sb.

Picture Novela silničního zákona č. 361/2000 Sb. z roku 2011 ukládá nově povinnost použít zimní pneumatiky (značené M+S) při provozu vozidel na pozemních komunikacích od 1.11. do 31.3. pokud se na silinici vyskytuje souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy anebo lze vzhledem k akutálnímu počasí předpokládat, že by tam mohla být.

Dopravní značky ukládající povinnost použít zimní pneumatiky (vločka) zůstávají v platnosti, ale jejich použití asi bude méně časté. Nové ustanovení zákona tedy dává jistou svobodu kdy za parných zimních slunečných dnů lze vyjet i na letních pneumatikách, naproti tomu je ale přísnější za špatného studeného počasí, kdy je nuté použít zimní pneumatiky na všech typech silnic.

Pneu360 doporučuje používat zimní pneumatiky vždy. Nikdy nelze s jistotou předvídat jak vypadá počasí na druhém konci republiky anebo jak bude zítra. Jízda bez zimních pneumatik je riskantní a může ohrozit váš život. Navíc se můžete v případě způsobení dopravní nehody dostat do komplikací jak s policií kvůli porušení výše zmíněného zákona, tak s pojišťovnou která bude při zjišťování vašeho nároku na pojistné plnění posuzovat zda bylo nutné v konkrétní situaci zimní pneumatiky použít nebo ne.

Pneumatiky homologované dle tohoto zákona jsou v našem e-shopu jasně označeny štítkem schváleno pro použití v zimě.

Zajímavostí je také vyhláška 341/2002 Sb. o schvalování technického stavu vozidel. Ta ukladá povinnost použít pneumatiky s rychlostním idexem stejným anebo větším než je maximální povolená rychlost vozidla (obykle index uvedený v technickém průkazu). V § 21 potom upřesňuje, že při použití zimních pneumatik lze použít i pneumatiky s rychlostním indexem nižším, řidič ovšem nesmí překročit maximální konstrukční pneumatiky (značenou rychlostním indexem) a je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Kompletní znění zákona + vyhlášky o zimních pneumatikách

25.09.2011 Nokian WR D3 a WR A3 - zapomeňte na předpověď počasí!

Nová zimní pneumatika Nokian WR D3 vám poskytuje jedinečnou kombinaci bezpečnosti s výjimečným požitkem z jízdy. Díky využití nanotechnologických postupů, novým materiálům a inovačním řešením disponuje tato prémiová zelená pneumatika nadstandardní přilnavostí a jízdní stabilitou i v rychle se měnících klimatických podmínkách, které jsou pro mírné zimy střední Evropy tolik příznačné. Tato pneu má šípový vzor a je vhodná pro menší a středně velká rodinná vozidla, ocení ji řidiči, kteří preferují ekonomickou a bezpečnou jízdu.

Pneumatika Nokian WR A3 je druhou letošní novinkou od Nokianu, je určena pro nejvýkonnější vozidla, která vyžadují přesné a citlivé jízdní reakce i při vysokých rychlostech. Mezi hlavní přednosti této pneumatiky patří:

 • Extrémní přilnavost a výborné jízdní vlastnosti ve všech zimních podmínkách
 • Jízdní stabilita a dobrá ovladatelnost vozidla i při vyšších rychlostech
 • Šetří palivo, je ohleduplná k životnímu prostředí a má nízký valivý odpor

Severský koncern Nokian je specialista na zimní pneu, testuje své produkty v těch nejextrémnějších podmínkách, takže pneumatiky Nokian jsou pro zimní období tou nejlepší volbou.

16.09.2011 Objevte potěšení ze zimy - Bridgestone Blizzak LM80

Koncern Bridgestone pro letošní zimu vyvinul hned několik novinek. Picture
Pro osobní vozy je to Bridgestone Blizzak LM-32, která nabízí mimořádnou úroveň přilnavosti v situacích, kdy ji nejvíce potřebujete a posunuje tak hranice zimních výkonů ještě dál.Bridgestone kombinuje příkladnou stabilitu s všestraně vyrovnanými výkony na mokru a suchu, na sněhu i ledu. Do stejné řady patří i Bridgestone Blizzak LM30 Takže se můžete prohnat zimou s pocitem naprosté kontroly. Pneumatika Blizzak LM-80 pro vozy 4×4vytváří nové standardy v bezpečnosti, komfortu a výkonu a nabízí vynikající jízdní vlastnosti za všech podmínek. Nová LM-80 má velkoobjemové příčné drážky k odvádění vody a břečky pro dosažení vynikající přilnavosti za mokra. Objevte potěšení ze zimy s úplně novou zimní řadou pneumatik pro vozy SUV a 4×4 od Bridgestone.

15.09.2011 Novinky pro zimní sezónu 2011/2012

Tento rok byli výrobci pneumatik pilní a tak pro vás máme několik nových dezénů od léty prověřených značek jako jsou Barum, Goodyear, Continetal, Bridgestone, Nokian či Hankook. Pneumatiky Barum Polaris 2 mají nástupce v podobě Barum Polaris 3. Tato nová pneu má elektronicky optimalizovaný design dezénu speciálně pro zimní silniční podmínky a dokáže tak minimalizovat opotřebení a tím i zaručuje vysoký kilometrový výkon. Tyto pneu zároveň vynikají velmi nízkou hlučností díky proměnlivé šíři dezénových bloků. Tyto pneu vás jistě nezklamou a zároveň potěší nízkou cenou. Z této cenové kategorie vybíráme i novou zimní pneumatiku Hankook W442, která nahrazuje ICEBEAR W440. Tuto předešlou pneu překonává v kratší brzdné dráze na sněhu i ledu a byl také velmi vylepšen dezén běhounu. Hankook W442, to je bepečí a stabilita za dobrou cenu. Další novinkou je pneumatika od výrobce Goodyear, nástupce penumatiky Goodyear UltraGrip 7+. Nová UG8 je první směrová zimní pneumatika s 3D-BIS technologií po celém běhounu, který pomůže předejít nebezpečí na kluzkém zimním povrchu jelikož lamely se doslova zakusují do zasněžené zledovatělé vozovky Byla také snížena rámová struktura pneumatiky a tak budete mít s touto pneu nižší spotřebu paliva.

29.08.2011 Nejprodávanější zimní pneu v zimě 2010/2011

Picture

Absolutní jedničkou v prodeji na Pneu360.cz byly pneumatiky Dunlop SP Winter Sport 3D. Zákazníci totiž dobře vědí, že tato pneu poskytuje optimální ovladatelnost a stabilitu při špatném stavu silnic i skvělé jízdní vlastnosti při suché vozovce. Díky vysokému počtu lamel má pneu dokonalý záběr i v hlubokém sněhu. Druhou nejprodávanější pneumatikou byla pneu Sava Eskimo S3, kterou jste kupovali nejvíce v rozměru 165/70 R14 81T. Sava Eskimo S3 pochází z koncernu Goodyear, což vám zaručuje vysokou kvalitu zpracování pneu.Tato pneu patří mezi cenově dostupné pneu a zároveň vám zaručí komfortní a bezpečnou jízdu. Bronzové místo v našich statistikách zaujmuly jak jinak než pneu Barum Polaris 2 – velmi oblíbené pneu s výborným poměrem cena/výkon. Barum Polaris 2 doporučujeme řidičům, kteří nechtějí za zimní pneu vyhazovat mnoho peněz a zároveň si uvědomují, že kvalitní zimní pneu jsou důležité pro výkon vozu a především jejich bezpečnost. Další v pořadí je pneu Goodyear Ultra Grip 7+. Tato pneu vás nezklame na mokré či namrzlé vozovce a zároven snižuje spotřebu paliva. Je speciálně navržená i pro záběf v hlubokém sněhu. Pátou nejvíce žádanou pneumatikou byla pneu Michelin Alpin A4, která má více lamel uspořádaných v různých úhlech, což řidič ocení jak při přímé jízdě, tak v zatáčkách. Přilnavost, kilometrový výkon, energetická účinnost – v žádné z těchto charakteristikách vás tato pneu nezklame.

10.08.2011 Změna zákona o zimních pneumatikách

ObrázekOd 1. srpna 2011 platí nový zákon o silniční dopravě. Součástí zákona je i změna týkající se provozu vozidel v zimním období. Řidič motorového vozidla je nově povinen jezdit vždy v době od 1. listopadu do 31. března se zimními pneumatikami, pokud panuje špatné počasí. Špatným počasím se rozumí souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza, která pokrývá silnici. Řidič je navíc povinen přezout na zimní pneu i v případě, že lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se během jízdy může počasí zhoršit. Zimní pneumatiky, na kterých budete v tomto období jezdit, musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm. Nezapomeňte si proto včas přezout pneu z letních na zimní, ať se vyhnete nepříjemnostem.

30.06.2011 Nezapomeňte si před dovolenou zkontrolovat stav vašich pneu!

Obrázek Blíží se doba letních dovolených a spousta z nás se na ni chystá vlastním vozem. Tento způsob dopravy je výhodný v mnoha směrech. Aby však byla vaše cesta bezpečná, je nutné se na ni předem pečlivě připravit. V předstihu je důležité zkontrolovat několik základních parametrů. Prvním parametrem je tlak vzduchu v pneumatikách. Nna vnitřní straně víčka palivové nádrže nebo v prostoru dveří řidiče najdete doporučené hodnoty tlaku vzduchu v pneu. Výrobce většinou uvádí rozdílné hodnoty pro zatížené a nezatížené vozidlo – nezapomínejte, že na dovolenou většinou vyrážíte ve voze přeplněném nejen lidmi, ale i zavazadly. Tlak musíte také kontrolovat tzv. za studena. Podhuštěná pneumatika zkracuje životnost pneumatik a řidič může nad vozem také snadno ztratit kontrolu. Většina motoristů zapomíná kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách také po dojetí do cíle. Nezapomínejte, že tlak vzduchu v pneumatice může také ovlivnit horko, anebo cestování na dlouhé vzdálenosti. V průběhu roku by se měl tlak v pneumatikách kontrolovat minimálně jednou za měsíc. Pneumatiky nesmí být přehuštěné. Když máte zahřáté pneumatiky, tlak vzduchu vzroste přibližně o 0,3 baru. Nepřehušťujte tedy své pneumatiky. Jestliže nafouknete pneu na maximum, ucítíte každý náraz a každou nerovnost na silnici. Navíc může lehce prasknout. Před jízdou na dovolenou nezapomeňte také zkontrolovat hloubku dezénu u letních pneumatik, která musí být min. 3 mm. Nižší hloubka dezénu letních pneumatik výrazně zvyšuje riziko vzniku aquaplaningu.

Pokud si nejste jisti, zda dokážete pneumatiky zkontrolovat správně, nebojte se navštívit pneuservis. Odborníci vám poradí s případnými vybouleninami na bočnici, s trhlinkami a předměty zabodnutými v dezénu pneumatiky. Pokud tzv. předprázdninovou kontrolu pneu nepodceníte, vaše jízda bude bezpečnější, komfortnější a ekologičtější. Přejeme vám příjemně strávenou dovolenou a cestování bez nehod!

23.12.2010 Tisková zpráva: Pneu360 uvedl na trh novou kolekci oblečení

ObrázekK oslavě rekordních obratů pro rok 2010 a v očekávání ještě lepší sezóny 2011 uvedl významný internetový prodejce pneumatik Pneu360 na trh novou kolekci značkového oblečení vhodnou pro prodej pneumatik on-line. Připravena je široká nabídka kvalitních produktů s celou řadou novinek, ať již se to týká zcela nových modelů, použitých materiálů, funkčních detailů na produktech, či atraktivního designu, stejně jako pečlivě testované funkčnosti, které u našich produktů dosahujeme využitím nejmodernějších technologií i spoluprácí se známými lidmi, kteří pneumatiky prodávají nebo kupují. Ti také produkty testují v praxi ještě před uvedením na trh. Právě jejich postřehy a zkušenosti jsou důležitým vodítkem našich vývojářů. ObrázekCelá kolekce vyniká inovacemi detailů, zejména potom propracovaností střihů, které se tak lépe přizpůsobí tělu i při těch nejnáročnějších pohybových aktivitách. Vysoká kvalita oblečení je zajištěna použitím vysoce funkčních materiálů a jejich povrchovou úpravou. Pneu360 využívá při výrobě nejmodernější technologie a designérská studia v Čechách i zahraničí. Výsledkem je ucelená kolekce kvalitního značkového oblečení, která uspokojí potřeby většiny náročných zákazníků. Kolekce na letošní sezónu odráží módní i technologické trendy poslední doby. Toto oblečení je určeno pro libovolné trávení volného času, zejména však pro operátory na zákaznických linkách. Dále také najde uplatnění při hraní florbalu (když má náš tým hrát ve světlých tričkách) a spaní jelikož exceletně splňuje požadavky na funkčnost materiálu. V síti obchodů Pneu360 bude k dostání na jaře 2011. Dle názoru komentátorů aktuálního světového dění je toto pouze první krůček předtím než Pneu360 představí vlastní značku pneumatik.

12.11.2010 Listopadové novinky ze světa Pneumatik

Picture

Zpravodajství Pneu360 přináší pár novinek. Tak předně, koupil jsem si nové zimní pneu pro sebe. Nakonec jsou to Dunlopy WinterSport 3D a vedle vidíte jejich fotografii. Líbí se mi moc. Ale nebudeme si nic nalhávat, jsou to jenom gumy, jako dárek si je člověk moc neužije. Aktualitu píšu hlavně kvůli tomu, že pod tlakem informací z letošní konference Web usability day, jsem se rozhodl otestovat, jestli někdo naše aktuality čte. Pokud jste tedy dočetli až sem, dejte nám o tom prosím vědět na e-mail info@pneu360.cz, jako odměnu vám pošleme malý dárek.

zdroj: já

23.09.2010 Jednička pro letošní zimu? Continental Winter Contact TS 830!

Picture Pokud si chcete na zimu pořídit to nejlepší, vsaďte na zimní pneumatiky Continental Winter Contact TS 830. Německý časopis Auto Zeitung přinesl výsledky nejnovějších zimních testů a pneumatika Continental Winter Contact TS 830 se stala jasným vítězem: na suchém povrchu má krátkou brzdnou dráhu, na sněhu je stabilní a velice snadno se ovládá, na mokrém povrchu se zase může pochlubit vynikající zpětnou vazbou.

zdroj: Auto Zeitung, 2010

23.09.2010 Výsledky zimních testů časopisu Auto Bild

Picture Testovací jízda na ledu a sněhu přinesla jasné výsledky. Dokonce i při nebezpečí aquaplaningu měly testované značky pneumatik vše pod kontrolou. Rozdíly oproti tomu byly zaznamenány u jízdních vlastností na vlhkém povrchu. Zatímco Dunlop a Continental bodovaly, Nokian WR zklamal se silnou nedotáčivostí vozidla a prodlouženou brzdnou dráhou. Na konci testování však bylo jasné, že vítězem se stane pneumatika Dunlop SP Winter Sport 3D, která si pro vyrovnané výkony ve všech testovacích disciplínách vysloužila razítko „příkladná“.

zdroj: Auto Bild Sportscars, říjen 2010

23.09.2010 Nejnovější výsledky zimních testů jsou tady!

Picture Pneumatika Goodyear Ultragrip 7+ byla na základě nejnovějšího vydání německého magazínu Autozeitung hodnocena jako „velmi doporučovaná“. Mezi dalšími 14 konkurenčními značkami se umístila na úspěšném druhém místě. Nikoho jistě nepřekvapí závěr magazínu Autozeitung, podle něhož se vyplatí investovat více peněz do prémiových dezénů jako je Goodyear Ultragrip 7+.

23.09.2010 Ekologická pneumatika Nokian V hodnocená testem Auto Bild jako „velmi doporučovaná“

Picture Zelená pneumatika Nokian V byla při posledním testování ekologických pneumatik německým automobilovým časopisem Auto Bild zhodnocena jako „velmi doporučovaná“. Výsledek „velmi doporučovaná“ znamená nejvyšší možné hodnocení, které může v testech pneumatika získat. Finská premiérová pneumatika významnou měrou snižuje spotřebu paliva a také zaručuje vysokou bezpečnost a to zejména na mokrém povrchu. Podle časopisu Auto Bild patří k nejlepším vlastnostem pneumatiky Nokian zejména vynikající jízdní stabilita na suchém i mokrém povrchu, vysoká odolnost vůči vzniku aquaplaningu, krátká brzdná dráha na mokrém povrchu a uspokojivá spotřeba paliva. Ve všech testovacích kategoriích zároveň vyšlo najevo, že je pneumatika Nokian V zcela ohleduplná k životnímu prostředí.

zdroj: tisková zpráva

08.09.2010

Pneumatiky Goodyear, FuelSaving, ekonomický provoz Pneumatika Dunlop Sportmax GP Racer D211, která byla představena v březnu tohoto roku, je doslova převtělením mimořádně úspěšné závodní pneumatiky D211 GP v silniční model určený pro jezdce pohybující se na silnici i na závodním okruhu. Podle zásady společnosti Dunlop – přenášet technologie ze závodních tratí na silnice – byly do GP Racer D211 vloženy všechny znalosti a know-how, jež Dunlop získal při vývoji závodních pneumatik D211 GP. Výsledkem je výrobek s mimořádnými vlastnostmi. Poprvé si mohli motocykloví nadšenci na závodním okruhu vyzkoušet pneumatiky, které se rychle zahřívají, poskytují úžasnou přilnavost a výkonnost na suchém povrchu, ale zároveň nabízejí i mimořádnou přilnavost na mokru, výborný kilometrový výkon a delší životnost.
zdroj: tisková zpráva

04.08.2010 Akce - slevové kupóny pro nové zákazníky zdarma!

Picture Každý, kdo se nově zaregistruje jako zákazník na Pneu360.cz anebo dokončí objednávku, získá na svůj e-mail zdarma slevové kupóny pro další nákupy na našich partnerských e-shopech. Těšit se tak můžete např. na slevu 15% na plakáty a obrazy z Posters.cz nebo slevu 10% na značkové outdorové vybavení z Highlife.cz. Až 50% můžete díky kuponu ušetřit pokud si objednáte přípravu www stránek na službě Web360.cz

05.05.2010 Akce - měsíc dopravy zdarma!

Do konce měsíce platí na Pneu360.cz akce doprava zdarma. Při nákupu 4 a více ks pneu je doprava za 0.

20.04.2010 Naše úspěšnost ve Vašem hodnocení

Pneumatiky, Levné pneu

Na základě hodnocení zákazníků serveru heureka.cz máme 100% úspěšnost v dodání zboží do 10 dnů, což značí naší maximální snahu v uspokojení všech objednávek. Vaše hodnocení bereme jako závazek do budoucnosti a budeme se i nadále snažit o co nejkvalitnější zákaznickou podporu.

12.04.2010 Moto akce- duben

Vážení zákazníci,
připravili jsme pro Vás akci na moto pneumatiky následujících rozměrů a značek:

120/70 R17 SPMAX QUALIFIER 58W
120/60 R17 SPMAX QUALIFIER 55W
180/55 R17 SPMAX QUALIFIER 73W
190/50 R17 SPMAX QUALIFIER 73W
160/60 R17 SPMAX QUALIFIER 69W
120/70–12 207F RUNSCOOT 51L TL
130/70–12 GT301 56P TL
80/100–21 GEOMAX MX51 51M TT
80/100–21 D773F 51M TT
100/90–19 GEOMAX MX51 57M TT
110/90–19 GEOMAX MX51 62M TT

pro více informací nás kontaktujte na emailu mailto: info@pneu360.cz
akce platí do vyprodání zásob.

09.04.2010 Šetřete palivo s pneumatikou Goodyear EfficientGrip

Pneumatiky Goodyear, FuelSaving, ekonomický provoz Pneumatika Goodyear EfficientGrip byla pochválena za použitou technologii Goodyear FuelSaving, která prospívá ekonomickému provozu vozového parku úsporou paliva a pozitivním vlivem na životnost. Navíc vyniká vysokou účinností při brzdění za mokra. Testy provedené uznávanou nezávislou testovací organizací TÜV SÜD ukazují, že nová pneumatika Goodyear EfficientGrip poskytuje :

- o 13 % lepší valivý odpor
- o 2 % kratší brzdnou vzdálenost na mokré i suché vozovce
- o 1,9 % lepší spotřebu paliva

zdroj: tisková zpráva

30.03.2010 Nové lité disky

levné lité disky, Alu disky Do stávající nabídky levných litých disků byli přidány následující produkty: DEZENT-RB, DOTZ-TOUGE, DEZENT-RI, DEZENT-RF, DOTZ-Free, DEZENT-L a DEZENT-RE. Kompletní nabídku nisků naleznete v galerii alu disků.

29.03.2010 Novinky - letní pneumatiky

pneumatiky Michelin - PILOT SPORT 3, test pneumatik Vážení zákazníci, v nadcházející letní sezóně bychom Vám rádi nabídli novinky roku 2010, a to pneumatiky Michelin – PILOT SPORT 3, která je určena pro sportovní vozidla a vysokovýkonné sedany, Hankook K107 Ventus S1 evo, která se umístila v první polovině žebříčku testu pneumatik a v neposledni řadě Pirelli – P7 CINTURATO, určenou pro vozy vyšší třídy. V případě, že si nebudete vědět rady s výběrem pneumatiky, podivejte se do sekce Testy pneumatik, který je vytvořen na základě testu německého autoklubu ADAC.

22.03.2010 Novinky - lité disky + bezpečnostní šrouby zdarma!

www.pneu360.cz Vážení zákazníci, rádi bychom Vás upozornili na několik novinek na našem webu. Největší novinkou je rozšíření stávající nabídky litých disků o renomované značky Brock, Alutec, Anzio, CMS a Proline. Jedná se o disky převážně německé výroby, která je známa svou výbornou kvalitou dílenského zpracování. K diskům těchto uvedených značek dostanete jako bonus zdarma sadu bezpečnostních šroubů! Mezi další novinky patří galerie litých disků, kde si můžete na jednom místě přehledně prohlédnout všechny disky, které jsou momentálně v nabídce.

06.01.2010 Víťa má dneska narozeniny!

Náš obchodní manažer Víťa má dneska narozeniny. Přejeme mu všechno nejlepší. Udělejte mu i Vy radost svojí objednávkou pneumatik!

14.12.2009 Pracovní doba o svátcích

pneu360
21.12– 23.12– příjem objednávek
24.12– 27.12– zavřeno
28.12– 30.12– příjem objednávek
31.12– 2.1– zavřeno
.
PPL
standartni provoz v pracovni dny
24.12. osobní odběr na depu do 11 h. (platí pro nedoručené zásilky do 23.12.)
31.12. osobní odběr na depu do 12 h. (platí pro nedoručené zásilky do 30.12.)
.
General Parcel
4.12 – 27.12. (mimo provoz)
28.12 – 29.12 (běžný provoz)
30.12– 03.01. (mimo provoz)

01.11.2009 Povinná zimní výbava!

Picture

Od 1.11. lze vyjet na silnice označené touto značkou pouze na zimních pneumatikách! Značka zavádí povinnost mít na voze tzv. zimní výbavu. Za zimní výbavu jsou dle vyhlášky považovány pouze zimní pneumatiky s dostatečným dezénem nebo sněhové řetězy. Zimní pneumatiky jsou v našem e-shopu zřetelně označeny. Zimní pneu pak poznáte podle nápisu M+S příp. M/S na bočnici pneumatiky. Je možné, že tato značka se v případě kalamitních stavů objeví i na některých úsecích dálnice D1. Nečastěji by se značka měla vyskytovat v Jihočeském a Moravskoslezském kra­ji.

12.10.2009 Testy zimních pneumatik

www.pneu360.cz Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás sekci testy pneumatik, kde si můžete jednoduše porovnat kvalitu zimních pneumatik. Doufáme, že Vám to pomůže s výběrem nejvhodnějšího obutí pro Váš vůz.
Tým pneu360.cz

01.10.2009 Zimní komplety jiz v nabídce

Připravili jsme pro Vás nabídku zimních kompletů, které jsou vyjímečné svojí cenou, kvalitou i designem. V nabídce jsou dva atraktivní disky Brock RC19 KS a Alutec Grip graphit. Dále se můžete rozhodnout mezi cenově dostupnou pneumatikou Sava Eskimo S3 nebo hitem roku 2008 Goodyear UG7+. Stačí si jen vybrat rozměr pneumatiky a objednavat.
Váš tým pneu360.cz

31.08.2009 Nové značky na pneu360

Rádi by jsme Vám na pneu360.cz představili nově přidané pneumatiky Michelin a Kleber. Značku Michelin není třeba dlouze představovat- značka Michelin patří mezi největší světové výrobce pneumatik také díky kvalitě, výkonu a životnosti svých pneumatik jak v zimě, tak i v létě. Vyrábí pneumatiky k nejrůznějším vozidlům: pro osobní automobily, nákladní vozidla, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy. Pneumatiky Kleber staví svoji pověst na třech pravidlech : spolehlivost, bezpečnost a blízkost. Tři atributy činí ze značky, která je známa v celé Evropě, jednoho z hlavních aktérů na trhu, stejně tak jako partnera velkých výrobců automobilů. KLEBER nabízí pneumatiky široké škále vozidel a zaručuje řidičům bezpečnost a klidného ducha.

16.07.2009 Bridgestone

Bridgestone Přidali jsme do nabídky moto pneumatiky Bridgestone. Bridgestone je uznávaným světovým výrobcem pneumatik. Své kvality a použité hi-tech dokazuje jak obouváním vozů F1, tak i dodávkami pneu pro závody MotoGP. Doufáme, že si vyberete z bohaté nabídky za nejnižší ceny.

15.07.2009 Falken na pneu360!

Falken Rozšířili jsme pro Vás nabídku pneumatik o značku Falken. Falken je výrobce s kratší historií od r. 1983 avšak silně zaměřený na nižší cenu bez dopadu na vysoký výkon. Pneumatiky značky Falken jsme se rozhodli zařadit do nabídky, neboť se i v Evropě opětovně osvědčují nejen svou pravidelnou účastí ve 24hodinovce na Nürburgringu, ale zároveň mají pro českého zákazníka velmi přijatelnou cenu.

02.07.2009 Technický rádce v novém!

www.pneu360.cz Vážení zákazníci,
vylepšili jsme pro Vás sekci Technický rádce. Najdete zde velke množství informací, které Vám usnadní hledání odpovědí na otázky týkající se správného výběru pneumatik na Váš vůz. Dále se můžete začíst v praktických informacích, týkajících se správného skladování pneumatik, montáže kola na auto atd. Přejeme příjemné počtení!

29.06.2009 Novinka pro léto 2009 - Sava INTENSA HP

Sava - INTENSA HP Představujeme Vám novinku, letní pneu Sava Intensa HP. Nově vyvinuté vysoce výkonné Intensa HP pneumatiky v novém konstrukčním provedení, spolu s optimalizovaným designem vzorku pneumatiky a nejnovější polymerovou směsí nabízejí dobrý kilometrový výkon kombinovaný se standardy vysokého výkonu. Optimalizovaná konstrukce pneumatiky přispívá k stejnoměrnému opotřebování, zatímco tvar běhounu spolu s novým polymerem ve směsi zvyšuje výdrž. Nový dezén běhounových bloků a inovovaná polymerová směs s obsahem siliky se podílejí na zvýšení kilometrového proběhu.

18.06.2009 Dunlop Geomax MX51 a Geomax MX31

Geomax MX51 Dunlop Geomax MX51 a Geomax MX31 – Nové pneumatiky Geomax MX51 a Geomax MX31 jsou nejnovějšími produkty ze sortimentu motokrosových pneumatik Dunlop, značky dominující motokrosovému sportu. Odpovídající potřebám vyššího výkonu ve skutečném terénu. Obě pneumatiky, MX51 a MX31, jsou navrženy s úmyslem vyhovět skalním jezdcům, vyznačující se nejnovějším unikátním patentovaným dezénem Geomax Reinforced Pattern, zvýšeným výkonem, zlepšenými jízdními vlastnostmi a odolností ve všech aspektech důležitých pro pneumatiku. Pneumatika Geomax MX51 slaví na úspěšném modelu D756. Pneumatika MX51 je vyvinuta tak, aby si poradila s jakýmikoliv ve středně náročném terénu, a může se také dobře uplatnit na měkkém i tvrdém povrchu. Pneumatika Geomax MX31 je nástupcem modelu D773, přičemž zvedá laťku pro jízdu v měkkém terénu, když dojde na písek nebo bláto.

09.06.2009 Dunlop Qualifier II

Dunlop Qualifier II Dunlop Qualifier II – S novou pneumatikou Qualifier II přináší Dunlop technologii za závodů přímo na silnice. Pneumatika Qualifier II využívá výhod technologie více směsi v běhounu MultiTread, která nabízí přilnavost za sucha, kdy je potřeba „se do toho položit“, a přitom zachovává vynikající trakci a přilnavost za mokra. Unikátní směrový dezén pneumatiky Qualifier II zajišťuje zlepšený výkon při současném snížení stupňovitého opotřebení. Tato pneumatika také těží z nového složení směsi, která dovoluje širší rozsah provozních teplot, zkracuje dobu zahřívání i při nízkých okolních teplotách.

19.05.2009 Goodyear OptiGrip

Dezen pneu Goodyear OptiGrip Goodyear OptiGrip – Hitem letošní sezóny je nová letní osobní pneumatika GoodyearOptiGrip. Pneumatika v rozměru 205/55 R16 získala nejlepší hodnocení v rámci testu pořádaného německým autoklubem ADAC. Pneumatika vyniká zejména chováním za mokra a nízkým valivým odporem i opotřebením. Pneumatika je navíc vybavena revoluční technologií SmartWear – v případě opotřebení se objeví nové drážky a nová běhounová směs – prohlédněte si animaci na stránkách výrobce.


21.04.2009 Litá kola Brock, CMS, Proline, Anzio na Kola360.cz

Picture Máte zájem o litá kola, která jsou kvalitní a přitom nejsou v ČR tak okoukaná? V tom případě vám doporučujeme si prohlédnout nabídku litých kol CMS, Brock , Proline či Anzio na našem partnerské obchodě Kola360.cz. Kola nabízíme za velmi dobré ceny a navíc ke každé sadě 4 kol obdržíte sadu bezpečnostích šroubů zdarma!!!

27.03.2009 Goodyear Efficientgrip

Dezen pneu Goodyear Efficientgrip Goodyear EfficientGrip Nová výkonná letní pneumatika zaměřená na bezpečnost a komfort. Hlavní výhodou této pneumatiky jsou výborné vlastnosti při brzdění za mokra. Během vývoje byl kladen důraz na minimální hlučnost a vibrace. Každý jistě uvítá i rovnoměrné opotřebení těchto pneumatik. Neváhejte a vyzkoušejte tyto pneumatiky, které postupem času nahradí současný dezen Goodyear Excellence


27.03.2009 Litá kola na Pneu360

pneu360.cz V minulém týdnu jsme zavedli prodej hliníkových disků na našem e-shopu Pneu360. Rozšířili jsme tak nabídku disků, které jste měli možnost zakoupit na našem druhém e-shopu Kola360 Disky na Kola360 stále v nabídce naleznete. Výhodou zakoupení kol zde na pneu360 je možnost jejich kompletace a dodání v celku s pneumatikami.

26.03.2009 Test pneumatik

Čtrnáctideník Auto tip přináší ve svém sedmnáctém čísle článek s testem věnovaným ekologicky šetrným pneumatikám. Zde představujeme výtah z tohoto testu.


Dnes už asi každý ví, že pneumatiky ovlivňují spotřebu automobilu. Proto je také více než vhodné na jaře včas přezouvat. To ještě jistě včas připomeneme, ale nyní se test časopisu Auto Tip zaměřil přímo na ekologické pneumatiky – tedy pneumatiky konstruované pro nižší spotřebu. Do testu byly zařazeny pneu Michelin Energy Saver, Continental EcoContact 3, Fulda EcoControl, Firestone Firehawk TZ200, Pirelli Cinturato P6, Nokian H, Kenda Komet SPT-1 a jako referenční zástupce byla vybrána výtečná Dunlop SP Sport Fastresponse.


Nižší spotřeby při použití ekologických pneumatik je dosahováno pomocí snižování valivého odporu a tím i plochy, která přichází do styku s vozovkou. Z toho pak plyne, že ekologické pneumatiky mohou mít horší vlastnosti při brzdění na mokru a rychleji přecházejí do akvaplaninku. Při testu pneu se tedy porovnávalo snížení spotřeby a právě tato rizika.


Absolutním vítězem testu byl Michelin, který je schopný ušetřit 0,3l paliva na 100km, zároveň však (jak je u této značky obvyklé) stojí o cca 30% více než je průměrná cena ostatních modelů. V redukci akvaplaninku zvítězil a v brždění za mokra se velmi dobře umístil Continental, který naleznete v naší nabídce.

pneumatika Continental ContiecoContact
Continental EcoContact 3 Asymetrický dezén zaručující skvělou brzdnou dráhu, výborné proti akvaplaninku!

pneumatika Fulda Ecocontrol
Za zmínku stojí určitě i Fulda, který v úspornosti jen těsně zaostal za vítězem – jedná se o pneumatiku s výborným poměrem cena/hodnocení v testu.

pneumatika Dunlop Fastresponse
Ostatní „ekologické“ pneumatiky bychom spíše nedoporučili, neboť nijak nepřevyšovaly referenční pneumatiku a v brzdění a akvaplaninku většinou zaostávaly. Tím se zároveň potvrdila výborná kvalita pneumatik Dunlop (nejprodávanější značka našeho obchodu).

Specifikace testu: testovaný rozměr 195/65 R15, jezdilo se v Německu na mokré dráze Contidrom vozem VW Golf. Spotřeba paliva byla měřena průtokoměrem a brždění se testovalo z rychlosti 100km/hod.
Na závěr bychom rádi poděkovali časopisu Auto tip za tento test. Zajímavé pro příští test by byla určitě i rychlost opotřebení pneumatik. Dobrou volbu všem při výběru nových pneumatik přeje.Tým Pneu360

04.03.2009 Pneumatiky Hankook Ventus

K110 Ventus V12 Evo

Hankook – K110 Ventus V12 Evo

rozměry >>
Osobní vozy – vysoký výkon
Nový koncept přináší excelentní kontrolu a brždění. Vyzkoušejte si komfort i při rychlé jízdě!

Různé úhly na hranách bloků vytvářejí sofistikovaný 3D efekt pro ideální kontakt s vozovkou.

Široké lineární drážky a agresivní směrový dezén efektivně směřují vodu pryč z pneumatiky. Bezpečná jízda i na mokrém povrchu.

zdroj: www.hankooktire.com
blok pneu Hankook K110 Ventus trakce u pneu Hankook K110 Ventus podélné kanálky pneu Hankook K110 Ventus

26.02.2009 Dunlop – SP Sport Maxx TT

SP Sport Maxx TT

Dunlop – SP Sport Maxx TT

rozměry >>


Osobní vozy – vysoký výkon, letní pneumatiky 

Přesnost poháněná technologií Kevlar®
V kombinaci těch nejpokrokovějších materiálů, jako je užití toho nejlepšího z technologie Kevlar®,

nové sportovní směsi s nanočásticemi s vlatnostmi nejnovější Touch technologie, jsou nové pneumatiky

Dunlop SP Sport Maxx TT to nejlepší pro zlepšení výkonu na ještě vyšší úroveň.- Vynikající stabilita a přesnost v zatáčkách, lepší výkon na suchých površích

– Mimořádná ovladatelnost na suchu a mokru, lepší kontrola při zatáčení

- Mimořádná stabilita při vysokých rychlostech. Rovnoměrné opotřebení.Test pneumatiky 225/45 ZR17 91Y SP Sport Maxx TT
zdroj: www.dunlop-tires.com16.01.2009 Změna loga Sava

Nové logo pneumatik Sava

Počátkem letočního roku se koncern Goodyear rozhodl oživit jednu za svých značek pneumatik novým logem člena skupiny. Konkrétně se jedná o pneumatiky Sava, které jsou známé především díky dobrému poměru cena/výkon a je možné je společně s korejskými pneu Hankook vnímat jako přímou konkurenci pro pneu Barum. Neváhejte se podívat na nabídku pneumatik Sava.

12.01.2009 pneumatika Nokian WR - doprodej

Pro zimu 2008 již neběžela výroba velmi oblíbených pneumatik Nokian WR. Přesto bylo možné ještě koupit pár celých sad těchto pneumatik, které mají symetrický dezén a řadu příznivců. Místo nich se ve finské továrně vyrábí nyní pneumatiky Nokian WR G2 – jsou sice asymetrické a mnoho zákazníků říká, že to vypadá „divně“. Věřte však, že se jedná o špičkové pneumatiky otestované za polárním kruhem, které letošní zimu potěšily mnohé řidiče. Nesnažte se již objednávat pneu Nokian WR ve více kusech, ale přejděte na WR G2.

12.01.2009 Akční ceny letních pneu

Dobrý den,

i když teploměry za okny a v kabinách automobilů ukazují stále několik stupňů pod bod mrazu, výrobci pneumatik již přešli k výrobě letních pneumatik. Pokud si chcete ještě objednat zimní pneu, je opravdu nejjistější si objednat pneumatiky skladem. Dobrou zprávou však může být, že nyní jsou letní pneu za akční ceny. Chceme motivovat řidiče, aby začali s pořizováním pneumatik včas. Je pravda, že letní pneumatiky jsou kupovány více průběžně nežli zimní pneumatiky, ale i tak je dobré se na teplejší počasí vybavit včas!

10.10.2008 Výpadek pneu Sava

logo pneumatik Sava

Je nám velmi líto, že většina pneumatik Sava, které nejsou skladem mají dodací lhůty v nedohlednu. Pokud máte tedy o pneumatiky Sava zájem, doporučujeme si vybrat takové, které jsou skladem – např. jiný rychlostní nebo hmotnostní index. Pokud vyhovující pneumatiky skladem neseženete, zkuste raději jinou značku. Jako nejvhodnější alternativu z hlediska nízké ceny bychom doporučili Barum. Z hlediska kvality pak neprávem opomíjené pneumatiky Hankook.

06.10.2008 Hlásíme se ke kola360

Možná jste si všimli, že jedna z hlavních záložek nese výraznou oranžovou barvu. Jedná se o náš nový projekt kola360. Vzhledem k tomu, že tento e-shop s litými alu koly je naším bratrským obchodem, jsou přihlašovací údaje pro oba obchody stejné. Další propojení však nehledejte – objednávky z obou obchodů jsou na sobě nezávislé.

10.09.2008 Objednáváte celoroční pneumatiky?

Vypadá to, že před příchodem sezóny zimních pneumatik vznikla nyní sezóna celoročních pneumatik. Jejich hlavní výhoda je v použité směsy a tím je zajištěno, že veškeré celoroční pneumatiky nesou označení M+S tedy značku, která je vyžadována při nutnosti zimního obutí vozidla. Tyto pneumatiky jsou oblíbené převážně mezi majiteli dodávek a offroad automobilů.

Výrobci se tomuto segmentu pneumatik věnují, avšak stále více upřednostňují oddělování zimních a letních pneumatik. Stává se proto, že při objednávkách celoročních pneu je potřeba počítat s delším termínem dodání.

My jakožto prodejci pneumatik se vždy snažíme sehnat pneumatiky Vámi požadované, ale zkuste se zamyslet, zda Vám větší jistota na zimních silnicích a jisté úspory ve spotřebě během letní sezóny nestojí za přezouvání.

08.09.2008 Pneumatiky Dunlop SP SPORT 3000A končí

Naši milí zákazníci, s lítostí Vám musíme oznámit, že končí výroba pneu Dunlop v dezénu SP SPORT 3000A. Pneumatiky se již nezobrazují v našem obchodě, skladem máme pár posledních kusů, které je možné objednat emailem.

Zbývají nám

Picture 2ks 205/50 R16 87V za 2631 CZK
8ks 215/50 R17 91V za 3749 CZK
4ks 225/45 R17 94V za 3138 CZK

S pozdravem za Pneu360 Petr Kuhn

01.09.2008 Doprodej Goodyear WRANGLER F1

Společnost Goodyear se rozhodla nahradit dezén offroadových pneumatik WRANGLER F1 novým WRANGLER F1 (WRL2)

Picture Picture

K dispozici máme posledních pár kusů WRANGLER F1:

4ks 285/55 R18 113V 5058 CZK 2ks 255/50 R17 101V 4810 CZK 4ks 275/40 R20 102W 6039 CZK


Objednávky těchto pneumatik je možné řešit individuálně mailem.

27.05.2008 AKCE- Barum Bravuris

obrázekČasově omezena akce na Barum Bravuris! Vysokorychlostní pneumatika s vysoce atraktivním moderním dezénem určená pro provoz v letních měsících i za zhoršeného počasí. - Konstrukce Barum Belt Concept (plochý nárazník) v kombinaci se silika směsí předurčuje plášti vynikající vlastnosti na suchu ina vodě a zvyšuje jeho životnost proti předchůdci (Barum Bravura) až o 30%. - vysoký kilometrový výkonzlepšené záběrové a brzdné vlastnosti na suchu i mokru

21.05.2008 SLEVA 45 % NA PNEUMATIKY BARUM BRILLANTIS

obrázekV této časově omezené akci Vám nabízíme špičkovou letní pneumatiku Barum Brillantis. Pneumatika Brillantis jako nástupce pneumatiky Brillant má nový moderní dezén určený pro provoz nejen v letních měsících; ale i za zhoršených klimatických podmínek.U této pneumatiky bylo dosaženo prodloužení životnost pláště díky použití technologie Barum Belt Concept . Výborné vlastnosti na mokré vozovce. Vysoká odolnost proti vzniku aquaplaningu. Rovnoměrný oděr dezénových bloků.

19.05.2008 AKCE- DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE 205/55R16 91H

obrázekNabízíme bezkonkurenční cenu pneu DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE 205/55R16 91H. Pneumatika Dunlop SP Sport FastResponse s vynikající ovladatelností na suchých a mokrých površích, se skvělou rovnováhou při jízdě během zatáčení, vysokou odolností vůči aquaplaningu a vylepšenou přilnavostí, poskytuje výbornou reakci na řízení. Pneumatika Dunlop SP Sport FastResponse zaručuje vynikající výkon při jízdě na mokru a suchu

28.01.2008 Moto pneu

obrázekI když je zima v plném proudu, už nyní můžete přemýšlet nad tím, do čeho na jaře obujete vaše jednostopé miláčky. Připravili jsme pro Vás nabídku moto pneu za bezkonkurenční akční ceny s nejširší nabídkou na trhu.ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist