Hliníkové disky

Nalezeno 49 produktů

Jak se vyznat v rozměrech disků?

Zobrazit podrobné informace

Jak vybrat alu disk?

  1. 1 V konfigurátoru vyberte vůz. Konfigurátor zobrazí pouze kola, která na vůz pasují.
  2. 2 Pro jistotu raději ověřte, zda máte ve velkém technickém průkazu v sekci kola a pneumatiky stejný rozměr jaký kupujete. V TP je uvedeno např. 6,5J x 16 ET 50. Některé vozy mohou mít uvedeny ještě další homologované rozměry v sekci další záznamy.
  3. 3 Chcete-li mít opravdovou jistotu, ověřte, že šroubů na vašem autě je shodný s počtem děr na kole které kupujete. Pokud máte např. 5 děr potřebujete rozměr 5x cokoliv např. 5x112 je pro VW Golf.
  4. 4 Na vůz je někdy možné namontovat i jiné rozměry než máte v TP. Typicky se liší v ET (jak moc je kolo zapuštěno). V takovém případě můžeme na požádání vystavit typový list.
  5. 5 Do poznámky v objednávce uveďte na jaké vozidlo disky kupujete. Raději vše ještě jednou zkontolujeme a zašleme vám i správné příslušenství.

Ukázkové označení disku : 6x15 4x108 63.4 ET37.5

6 Šířka disku v palcích 6 ". Šířka pneumatiky se vybírá podle této hodnoty. Náš konfigurátor vám sám nabídne vhodné pneumatiky.

15 Průměr disku v palcích ( 1palec = 25,4 mm ). Obvyklé rozměry jsou 14 - 17 palců. Pneumatika musí mít stejný průměr např. 195 / 65 R15

4 Počet šroubů ( děr v ráfku ). Podívejte se na počet šroubů na vašem voze či se shodují.

108 Rozteč v mm, jehož hodnota určuje průměr kružnice, na které leží upevňovací šrouby. Tohle sami těžko změříte, využijte náš konfigurátor.

63.4 Průměr středové díry, je udáván v mm a prakticky každý výrobce automobilů používá jiný. Kolo musí mít dostatečně velkou díru, aby šlo nasadit na náboj na vozidle. Využijte náš konfigurátor.

ET 37 Zális - udává se v mm. Udává, jak hluboko zapadne kolo do blatníku (čím větší je hodnota ET, tím více kolo zapadne ke středu vozu). Příklad: a) ET45 = kolo je hodně schováno v blatníku, b) ET0 = kolo vystupuje až k okraji blatníku, c) ET - 20 = kolo již přesahuje ven, mimo blatník. Na určitý typ vozu je možno použít různé hodnoty ET. V případě extrémně nízkých hodnot ET bývá někdy nutná úprava vozidla ( blatníků ).


Z naší nabídky vybíráme

od 1.982 Kč (s DPH)koupit
od 889 Kč (s DPH)koupit
od 3.848 Kč (s DPH)koupit
od 868 Kč (s DPH)koupit
od 1.539 Kč (s DPH)koupit
od 2.565 Kč (s DPH)koupit
od 1.951 Kč (s DPH)koupit
od 1.847 Kč (s DPH)koupit
od 1.143 Kč (s DPH)koupit
od 3.370 Kč (s DPH)koupit
Zobrazit kompletní nabídku »

Hliníková Alu kola

Aby bylo jasno, hliníková kola (disky) a alu disky jsou to samé. Nabízíme více než 350 různých typů alu disků. Náš konfigurátor vám sám doporučí vhodná kola přímo pro váš vůz. Rozměry disků si vždy ověřte v technickém průkazu. Pokud požadujete alternativní rozměr, můžeme vám na přání vystavit typový list. Všechna naše kola jsou homologována pro konkrétní typy vozidel a provoz na silnicích v ČR. Disky dodáváme včetně příslušenství. Do poznámky v objednávce prosím doplňte pro jaký vůz disky kupujete.

 

Hliníkové disky vypadají na vozidle mnohem lépe než ocelové disky. Hliníkové disky je možné objednat i ve velkých rozměrech (průměrech) a to až to 21 palců. Kola se snadno čistí i v zimně a odolávají působění vnějších nečistot včetně soli. Hliníková kola jsou lehčí než ocelová a proto méně zatěžují tlumiče vašeho vozu.

 

Důrazně doporučujeme mít pro každou sau pneumatik (letní / zimní) samostanté disky. Ušetříte tím životnost pneumatik (přezouváním na disky se životnost zkracuje) a navíc bude pro vás přezutí v autoservisu výrazně levnější.

 

K dražším alu sikům doporučujeme dokoupit bezpečnostní šrouby proti odcizení.

 

Alu disky jsou v dnešní době čím dál více žádané. Levné Alu disky jsou pak nedostatkovým zbožím. U nás si však vyberete. Široká nabídka alu disků v našem internetovém obchodě je připravena právě pro vás. Stačí jednoduše zadat do vyhledávacího formuláře průměr či jiné vaše požadavky a alu disky máte jako na dlani. Jednoduchý výběr, levné alu disky a vše během několika dnů u vás doma. Alu disky jsou opravdovou špičkou ledovce a krásné auto si rozhodně tento doplněk zaslouží. Levné alu disky, které splňují bezpečnostní, stabilní a cenová kritéria, jsou pro vás připraveny k odebrání prakticky okamžitě. Maximálně si počkáte několik málo dní, než je vám alu disk doručen přímo na vaši adresu. Vše snadno, jednoduše a velmi rychle. Levné alu disky jsou tím pravým, co ještě vašemu vozidlu chybělo. Kvalitní alu disky pak vydrží dlouhá léta. Pokud chcete s výběrem poradit, rozhodně se nebojte obrátit na naší podporu nebo si prohlédněte našeho technického rádce. Výběr je pak pouze na vás. Avšak, kdo by nechtěl bezpečné, stabilní, kvalitní a levné alu disky.
ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist